7 wskazówek jak przetrwać długą przesiadkę na lotnisku w Dubaju

Przesiadka w Dubaju. Lotnisko w Dubaju

Przesiadka w Dubaju? Gratuluję!

Lotnisko jest naprawdę duże i dobrze zorganizowane. Jeśli zastanawiasz się, co robić podczas długiej przesiadki, uwierz mi, na pewno nie będziesz się nudzić 🙂

Na początku zastanów się, czy masz wystarczająco czasu żeby wyjść na miasto. Pamiętaj, że to lotnisko jest ogromne i samo przejście przez terminale, kontrole i przejazd do twojego gate’u może zająć nawet kilkadziesiąt minut. 

Jeśli lecisz liniami Emirates Airlines, przeczytaj jak wygląda lot i na co możesz liczyć na pokładzie:

>> A tak się lata Emirates Airlines | Porządna Klasa Ekonomiczna i Biznes w luksusach <<

PRZEJAZD Z LOTNISKA W DUBAJU DO CENTRUM | ZWIEDZANIE

Przed swoim odlotem sporo szperałam w sieci na ten temat. Nie warto się powtarzać, dlatego wrzucam dla Ciebie kilka linków, które na pewno się przydadzą. Zwiedzanie Dubaju podczas przesiadki to bardzo popularny temat!

Nie martw się o wizę, dla Polaków jest ona darmowa i zostaje wbita do paszportu przy wyjściu z lotniska. Przy kontroli trzeba okazać bilet.

SEN

Ja na początku wybrałam się na halę przylotów, żeby zaraz bezpośrednio stamtąd pojechać do Centrum. Nie jest to zbyt komfortowe miejsce: same krzesła z poręczami, jest też bardzo głośno (nawet w nocy). I zimna podłoga haha 😉

Dlatego przy krótkich przesiadkach polecam od razu przejść do części “Connections” i tam poczekać na lot. Oznacza to przejście przez kontrolę i dojazd do terminala, ale można tam znaleźć takie cudowne krzesła:

Chair
Prawie jak w łóżku 😉

Dużym plusem lotniska jest mała ilość komunikatów przez megafon. Jest on wykorzystywany właściwie tylko do ostatnich wezwań do bramek.

Na lotnisku przez cały czas jest włączona klimatyzacja. Czasem jest po prostu zimno, polecam wziąć bluzę oraz szal do okrycia.

INTERNET

Druga najważniejsza rzecz po noclegu – Internet 😉 Niestety, tu wychodzi największy minus lotniska: darmowy Internet jest dostępny tylko przez godzinę na jednym urządzeniu. Każda kolejna kosztuje aż 4,99$. Twoja komórka zapewne wyszuka sporo “otwartych” wifi, ale nie ma co tracić czasu. Żadna z tych sieci nie działa. Jeżeli zależy Ci na Internecie, poszukaj restauracji emitującej swoją własną sieć. Przy zakupie otrzymasz kod do Internetu.

HIGIENA

Darmowe prysznice na lotnisku! Rewelacyjna opcja. Pamiętaj, żeby zabrać ręcznik!

Łazienek jest dużo i są na bieżąco czyszczone. Nie można się do niczego przyczepić.

JEDZENIE

W każdym z terminali znajdziesz niezliczoną ilość restauracji, kawiarni i fast-foodów. Jeżeli przesiadka trwa więcej niż 4 godziny i lecisz Emirates Airlines, dostaniesz od nich darmowy voucher na jedzenie. Użyj go rozsądnie, bo do dyspozycji masz tylko jeden posiłek. Nie chciało mi się chodzić po lotnisku i wypytywać, co dokładnie znajduje się w zestawach. Wybrałam najłatwiejszą opcję 😀

Lotnisko w Dubaju - Voucher na jedzenie

Mc
Myślałam, że to mój ostatni posiłek w Macu przez kilka tygodni. Jednak w Dżakarcie mieszkam jakieś 6 minut od jednego z nich.

Pierwszy raz spotykam się z tym, że do zestawu dostaje się banana ;D

Kofeiny? Praktycznie na każdym rogu terminalu znajduje się Costa, ale ceny są bardzo wysokie. Polecam automaty z kawą i różnymi przekąskami.

Woda
Jednym z lepszych udogodnień na lotnisku jest dostęp do darmowej wody pitnej! Miała lekki zapach chloru, ale smak całkiem okay. Litrowa woda mineralna w butelce kosztuje około 2 AED.

PIENIĄDZE

Na lotnisku obowiązują dirhamy (AED), które dzielą się na 100 filsów. Przelicznik jest bardzo zbliżony do polskiego złotego.

Bez problemu znajdziesz tam kantor, gdzie wymienisz pieniądze. Nawet jeśli to tylko 3 dolary #truestory 

 

Prayer

INNE

Na lotnisku znajdują się ponadto:

  • Palarnie
  • Prayers room (nie wiem, jak to przetłumaczyć :< “Miejsce/Pokój modlitwy”?)
  • Mini plac zabaw dla dzieci
  • SPA!

Przesiadka w Dubaju? Pewnie! Już tak mam, że do każdej wyprawy staram się dokładnie przygotować. Dlatego nie wiem jak to się stało, ale zapomniałam o jednej ważnej rzeczy. Nie sprawdziłam jakie są gniazdka w Dubaju. Oczywiście okazały się inne niż w Europie :<

Przyjemnej podróży! 🙂

# Przesiadka w Dubaju.

 

Fajne? Przybij podróżniczą piątkę: