A tak się lata Emirates Airlines | Porządna Klasa Ekonomiczna i Biznes w luksusach

Dubaj Aiport, Terminal A, Gate nr 24.

– Hallo Miss, I’ve just upgraded your class. Have a nice flight! – Miłe powitanie na odprawie.

– Ee… aa, oo! – Moja błyskotliwa odpowiedź

I tak właśnie miałam okazję wypróbować lot klasą biznes z Dubaju do Jakarty 🙂

Mój tekst o tym, jak wygląda przesiadka w Dubaju jest jednym z najczęściej czytanych artykułów na blogu, dlatego pomyślałam że możecie być ciekawi jak wygląda lot Emirates Airlines. 

>> Przesiadka w Dubaju | 7 wskazówek co robić na lotnisku w Dubaju <<

Bilety 

W czasie, gdy musiałam kupić bilety lotnicze, a było to w połowie maja, jedyną sensowną opcją były Emirates Airlines. Miesiąc później okazało się, że są to najlepsze linie lotnicze w 2016, także to był dobry wybór 😉

Na temat kupowania biletów lotniczych istnieje mnóstwo poradników plus do dyspozycji mamy sporą liczbę wyszukiwarek. Ale i tak mając perspektywę wydania kwoty oscylującej wokół miesięcznej pensji, chciałam mieć pewność, że robię to dobrze. Dlatego stalkowałam kilka kompetentnych osób (Piotr, dziękuję!) i korzystałam z pięciu porównywarek cen. W moim przypadku to Skyscanner spisał się najlepiej wyszukując najtańszą opcję od Gotogate. 

Najtańsze bilety do Indonezji zaczynają się od 1800-2000 zł w dwie strony.

Siedzenia

Wybitni matematycy i ich skomplikowane algorytmy. Rzesza tęgich głów pracująca nad arcyważnym zadaniem.

Tak powstaje  standard pozwalający stworzyć najmniejsze z możliwych siedzeń, z odrobiną miejsca na nogi.

Dobra, jest trochę lepiej niż w WizzAir, ale wciąż żeby podnieść upuszczoną chusteczkę, musisz położyć głowę na kolanach siedzącego obok współpasażera. 🙂 A rozłożona podstawka na jedzenie krępuje niemalże wszystkie ruchy ;p

Dlatego bardzo gorąco radzę zrobić rezerwację miejsca siedzącego od razu, gdy tylko jest to możliwe. W  Emirates ta opcja jest bezpłatna również w klasie ekonomicznej (na kilka dni przed odlotem, nie pamiętam dokładnie od kiedy). Najlepiej usiąść przy ‘korytarzu’ lub wyjściach awaryjnych.

W klasie biznes wygląda to oczywiście zupełnie inaczej 🙂 Rzędy są dwuosobowe, a od współpasażera oddziela cię mini ścianka działowa – wystarczająca imitacja prywatności. Siedzenia są dużo szersze, bardziej komfortowe i – największy bajer – rozkładają się do poziomej pozycji! 

Lot Emirates Airlines | Siedzenia
Serio, śpi się jak w łóżku, rewelacja.

Jedzenie

W Emirates Airlines jest całkiem dobre jedzenie. Po starcie otrzymasz menu, zwykle na każdy posiłek masz do wyboru dwa dania.

Z mikrofali, ale da się zjeść.
Lot Emirates Airlines | Jedzenie
Polski akcent 😉

Prawdą jest, że jedzenie w samolocie smakuje zupełnie inaczej, a to z powodu niskiej wilgotności i niższego niż zwykle ciśnienia. Ciekawym doświadczeniem może być spróbowanie alkoholu – tylko z tym radzę ostrożnie, bo w przestworzach szybciej uderza do głowy!

Teraz zagadka – jak rozpoznać, że samolot leci do Warszawy? Głośniejsze niż zwykle rozmowy i… dłuższe kolejki do toalety %) #truestory. Po kilku miesiącach podróżowania głównie z pasażerami z krajów arabskich, różnica była nie do przeoczenia 😉

Ale jak Polak może inaczej, skoro alkohol w Emirates Airlines jest ‘za darmo’ i w nielimitowanych ilościach, no jak? Chyba, że jesteś już tak nawalony, że nie chcą dać więcej 😉

W klasie ekonomicznej mamy do wyboru wino, piwo i chyba whisky (wszystko w małych buteleczkach). W wyższych klasach możemy sobie zamówić “drinka z palemką”.

Lot Emirates Airlines | Alkohol
Polecam to wino 😉
Niewyraźny drink bez palemki. Zdjęcie ciemne, bo robione w nocy, a rozmazane oczywiście przez turbulencje ;p

W biznes klasie menu jest dużo bardziej rozbudowane, do wyboru jest sporo opcji. Sam posiłek zostanie wydany na porcelanowych talerzach, z normalnymi sztućcami, wow!

Mój faworyt 🙂

Rozrywka

Na pewno nie będziesz się nudzić, nawet na dłuższych trasach – wszystko dzięki ICE. ICE to system, w którego skład wchodzą filmy, gry, muzyka. Jest co robić 🙂

Listę filmów i całą ofertę ICE znajdziecie na stronie linii. Co roku dzięki ICE Emriates Airlines wygrywa nagrodę Skytrax dla najlepszego systemu rozrywki pokładowej.

Lot Emirates Airlines | ICE
Pod ekranem mamy też „ruchomy” tablet.
Lot Emirates Airlines | Business Class
A tak wygląda to w klasie Business.

Dodatki 

Od linii lotniczych dostajemy kilka fajnych gadżetów. 

Świetna sprawa, dzięki temu na pewno nie prześpimy jedzenia 😉
Słuchawki do systemu ICE.
Emirates Airlines lot | Koc
A gdy jest za zimno, przykrywamy się kocykiem.

Podsumowując – macie lot Emiratami?

Cóż, zazdroszczę! 🙂

Fajne? Przybij podróżniczą piątkę: